اعلام آمادگي ونزوئلا براي ارسال بنزين به ايران

در سفر اخير هوگو چاوز به تهران نيز موافقت نامه‌اي بين ايران و ونزوئلا براي واردات بنزين به ايران امضا شد كه بر مبناي آن در صورت نياز ايران، ونزوئلا هر بار 20 هزار بشكه بنزين به ايران صادر مي‌كند....

در سفر اخير هوگو چاوز به تهران نيز موافقت نامه‌اي بين ايران و ونزوئلا براي واردات بنزين به ايران امضا شد كه بر مبناي آن در صورت نياز ايران، ونزوئلا هر بار 20 هزار بشكه بنزين به ايران صادر مي‌كند.

فارس: سفير ونزوئلا در تهران گفت: ما در خدمت ايران هستيم و هر زمان كه تهران اعلام نياز كند، بنزين لازم را در اختيارش قرار مي‌دهيم.

داويد بلاسكس كارابايو سفير جمهوري بوليواري ونزوئلا در تهران در خصوص صادرات بنزين به ايران پس از تحريم‌هاي يك جانبه آمريكا و غرب گفت: ما در خدمت ايران هستيم و هر زمان كه ايران اعلام نياز كند، بنزين لازم را در اختيارش قرار خواهيم داد.

وي با اشاره به سفر چاوز به ايران و اظهارات او در مشهد مبني بر آمادگي ونزوئلا براي صادرات روزانه 20 هزار بشكه بنزين به ايران در صورت اعلام نياز تهران گفت: در همان زمان نيز تهديداتي در خصوص تحريم‌هاي نفتي و بنزيني ايران مطرح بود كه اين موضوع هيچ ارتباطي به قوانيني كه برخي كشورها مانند آمريكا عليه ايران وضع كرده‌اند، ندارد.

در سفر اخير هوگو چاوز به تهران نيز موافقت نامه‌اي بين ايران و ونزوئلا براي واردات بنزين به ايران امضا شد كه بر مبناي آن در صورت نياز ايران، ونزوئلا هر بار 20 هزار بشكه بنزين به ايران صادر مي‌كند.

سفير ونزوئلا در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به برگزاري نمايشگاه توريسم در ونزوئلا كه از 9 تا 12 سپتامبر (18 تا 20 شهريور) برگزار مي‌شود، نسبت به حضور شركت كنندگان ايراني در اين نمايشگاه ابراز اميدواري كرد.

بلاسكس همچنين ادامه داد: براي شركت در نمايشگاه مطبوعات ايران نيز از سوي ونزوئلا افرادي مشخص شده‌اند كه به ايران سفر كنند.

وي در بخش ديگري از اين گفت‌وگو در خصوص راه‌اندازي نيروگاه بوشهر و اظهارات مقامات غربي با ذكر اين مثال كه «اگر ماشين داريد بايد بنزين آن را نيز داشته باشيد تا حركت كند»، خاطرنشان كرد: اگر ايران قصد توليد برق از نيروگاه اتمي بوشهر را دارد قطعاً بايد سوخت آن را نيز پس از پايان سوخت تهيه شده توليد كند، زيرا همانطور كه ماشين بدون بنزين بي‌فايده است، نيروگاه بدون سوخت نيز فايده‌اي ندارد.

كارابايو در ادامه در خصوص بيانيه تهران، بر ضرورت دستيابي به يك موضع منطقي مورد رضايت طرفين تأكيد كرد و گفت: بيانيه سه جانبه تهران اقدامي مثبت بود كه نشان داد، ايران راه را براي گفت‌وگوها باز گذاشته است.

وي همچنين اعلام آمادگي گروه وين براي آغاز مذاكرات در مورد بيانيه تهران را اقدامي مثبت برشمرد.

درمان بیماری های بواسیر ، هموروئید ترومبوزه ، شقاق ، کیست مویی ، آبسه و فیستول
پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها