جزئیات ثبت نام در فراگیر دانشگاه پیام نور

سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات ثبت نام و مدارک لازم برای حضور در سه دوره فراگیر دانشگاه پیام نور را اعلام کرد.به گزارش خبرنگار مهر، تمام داوطلبان با در دست داشتن مدارک لازم از 27 تا 31 شهریورماه فقط در...

سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات ثبت نام و مدارک لازم برای حضور در سه دوره فراگیر دانشگاه پیام نور را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تمام داوطلبان با در دست داشتن مدارک لازم از 27 تا 31 شهریورماه فقط در کد قبولی اعلام شده‌ در نیمسال نخست سال تحصیلی 91-1390 برای ثبت‌ نام در رشته قبولی به مراکز دانشگاه پیام نور مراجعه کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در این دوره ها شامل اصل و تصویر تمام صفحات شناسنامه، اصل و تصویر کارت ملی، اصل و تصویر مدرک تحصیلی و سایر مدارک اعلام شده است.

مدارک مورد نیاز در مقطع کارشناسی پیوسته

برای پذیرفته‌ شدگان مقطع کارشناسی پیوسته، اصل و تصویر گواهی، دیپلم متوسط نظام جدید یا اصل و تصویر گواهی دیپلم متوسطه نظام قدیم، اصل و تصویر ریزنمرات دوره‌های متوسطه نظام جدید و پیش دانشگاهی یا اصل و تصویر ریزنمرات دوره متوسطه نظام قدیم و اصل رسید پستی تاییدیه تحصیلی دیپلم متوسطه نظام جدید و پیش دانشگاهی به منظور انجام مراحل ثبت نام ضروری است.

مدارک مورد نیاز در مقطع کارشناسی ناپیوسته

برای پذیرفته ‌شدگان مقطع کارشناسی ناپیوسته یا کاردانی به کارشناسی مدارکی از جمله اصل و تصویر مدرک فوق دیپلم مدرک کاردانی مورد تائید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با قید معدل لازم است.

پذیرفته شدگانی که مدرک کاردانی آنها فاقد معدل است باید نسبت به ارائه گواهی فارغ‌التحصیلی دارای معدل در مقطع کاردانی اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز در مقطع کارشناسی ارشد

مدارک مورد نیاز برای پذیرفته ‌شدگان مقطع کارشناسی‌ ارشد شامل اصل مدرک کارشناسی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در آن معدل دوره کارشناسی قید شده باشد، اعلام شده است.

پذیرفته شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی نیستند لازم است اصل گواهی دانش‌آموختگی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ کارشناسی را ارائه کنند که در آن عبارت زیر قید شده باشد: "اشتغال به تحصیل نامبرده مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است."

تذکرات مهم

پذیرفته شدگان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی پس از شرکت در آزمون عملی و قبولی در آن مجاز به ادامه تحصیل هستند.

ثبت نام این افراد پس از قبولی در آزمون عملی از نیمسال دوم سال تحصیلی 91-1390 خواهد بود و تاریخ برگزاری آزمون عملی از طریق سایت دانشگاه پیام نور در اواخر مهرماه اعلام خواهد شد؛ همچنین امتحان عملی قابل تکرار نخواهد بود.

پذیرفته شدگان رشته تربیت بدنی که دارای مدرک کاردانی هم نام هستند از آزمون عملی معاف هستند و سایر پذیرفته شدگان این رشته باید در آزمون عملی شرکت کنند.

یادآوری مهم برای تمام پذیرفته ‌شدگان

تمام پذیرفته ‌شدگان برای اطلاع دقیق از تاریخ و چگونگی ثبت نام خود می توانند از 23 شهریورماه به سایت دانشگاه پیام‌نور به نشانی http://pnu.ac.ir  مراجعه کنند.

کارنامه تمام داوطلبان شرکت کننده در آزمون روی سایت سازمان سنجش قابل مشاهده است و داوطلبان در صورت هرگونه سئوال فقط از طریق سیستم ارسال درخواست الکترونیکی سایت سازمان می توانند اقدام کنند.

درمان بیماری های بواسیر ، هموروئید ترومبوزه ، شقاق ، کیست مویی ، آبسه و فیستول
پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها